Kolejność startów

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #381 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Kolejność startów
Nie wiem czy czytacie wszystkie posty.

Mój sprzeciw dotyczył propozycji Miłosza:

"Wystarczy połączyć starty Juniorów i Juniorów młodszych (skoro można ich policzyć na palcach jednej ręki) z Seniorami."

Juniorzy z seniorami świetnie sobie radzą, ale miałbym obawy przed wpuszczeniem JMł z wszystkimi. W mojej ocenie to są zawodnicy rozpoczynający żeglowanie na DNie i ściganie się z innymi.

Rozwiązanie w postaci S + J na jednej trasie oraz JMł naprzemiennie z IO na drugiej trasie byłoby bardzo komfortowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #380 przez Bartek
Replied by Bartek on topic Kolejność startów
W ostatnich sezonach juniorzy, którzy liczyli na medale MŚ i ME, startowali w seniorach jako seniorzy, rezygnując z rywalizacji w kat junior, wiec czemu nie zrobić startów S+J; Jm; Ice-Opty i wyciągać klasyfikacje junior z seniorów. Argumenty, że juniorzy nie poradzą sobie w takiej stawce są wg mnie bezsensu, są to ludzie którzy latają już po kilka lat na DN'nie i nie mają problemów z jego kontrolą. Jeśli chodzi o juniorów młodszych to faktycznie powinni latać oddzielnie.

Jako, że w bojerach, w kat juniorów, jest stosunkowo łatwo (w porównaniu do innych dyscyplin sportowych) zdobyć medale na MP, ME czy MŚ, dużo osób ma taki cel i dlatego juniorzy wolą startować z seniorami gdzie mogą się więcej nauczyć i lepiej dostroić swój sprzęt, mając nie wielką szansę na wygraną, niż ścigać się jako juniorzy i zdobywać puchary z lokalnych imprez. Wg mnie jeśli połączyć stary juniorów z seniorami będzie to pomoc w zdobywaniu medali na MŚ.

Moja propozycja startów to Senior + Junior potem Junior Młodszy i Ice Opty

Pozdrawiam Bartek Michalczyk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #378 przez P-65
Replied by P-65 on topic Kolejność startów
Do Maćka

1. Jesteś w Zarządzie to zadbaj dalej
2. Kto się wybierze drugi raz i czeka na start 1,5 h
3. Chodzi tu o sprawność i doświadczenie
4. Bez komentarza

i...
5. Wpisowe też nie jest równe, ale tu Maćku pozwoliłem sobie na ŻART

Ps. To nie jest moja propozycja tylko pytanie do dyskusji.

Name, P-65
Ostatnia11 lata 3 miesiąc temu edycja: P-65 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #375 przez P183
Replied by P183 on topic Kolejność startów
Maćku, w czym problem że junior będzie latał 20 w seniorach? Uwierz mi, że większość juniorów lepiej ogarnia prowadzenie ślizgu niż niejeden 40latek zaczynający latać na bojerach lub powracający po długiej przerwie. Nikt takiego "40letniego nowicjusza" nie wysyla na trase z Juniorami bo nie potrafi opanować ślizgu. Juniorzy ścigając się z seniorami dużo szybciej i więcej się nauczą. Nie widzę problemu. Nawet jeśli dojdzie do kolizji to każdy ma ubezpieczenie i nikt na lodzie jeszcze życia nie stracił. Rozbić się może tak samo początkujący Junior jak i tak doświadczony zawodnik jak Ty.
Miłosz Wojewski - Senior

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #369 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Kolejność startów
No przyznam, że tej kiełbasy żal mi najbardziej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • P-380
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 miesiąc temu #368 przez P-380
Replied by P-380 on topic Kolejność startów
Cześć Maćku !!
Wszystko OK. Maćku ale z tym rozumem to trochę przesadziłeś.
Marek egoistą to trochę jest , zbyt szybko nie jezdzi , mógłby trochę szybciej, żeby chociaż tak jak Tomek.
Teraz poważnie , bo problem nie jest w tym kto z kim a w organizacji , wykorzystaniu prognoz pogody i faktycznie latać kiedy jest wiatr.Kiełbasa nie ma nic do rzeczy.
Maciej szkoda , że nie byłeś bo kiełbasa była super.
Pozdrawiam Stefan

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #367 przez Gracja
Replied by Gracja on topic Kolejność startów
Tak, ale czemu skoro junior młodszy startuje z juniorami jest liczony oddzielnie, przecież wszyscy ścigają się razem..?

A wracając do propozycji startów S,J,S,Opti,S,J,S,Opti itd to podobno od następnych regat mają być dwie trasy, jedna dla J, Jmł i Opti, a druga dla seniorów, więc w czym problem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #366 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Kolejność startów
Nie jest to nowe rozwiązanie. Z tego co pamiętam to stosowane od kilkunastu lat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #364 przez Gracja
Replied by Gracja on topic Kolejność startów
J+ Jm, ponieważ w regulaminie jest tak, że juniorzy młodsi mogą startować z juniorami, więc można później zrobić wspólną klasyfikację, a oddzielnie wynagrodzić Jm. A z tego co jest mi znany regulamin to dla juniorów młodszych brakuje kilku lat, aby startować razem z seniorami. Na ostatnich regatach choć J i Jm startowali razem klasyfikacja była oddzielna..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #363 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Kolejność startów
Sprecyzuj czy chodzi o wspólne starty:
S + J + JMł <--- to wyglądałoby słabo
czy
J + JMł <--- to jest warte rozważenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #362 przez Gracja
Replied by Gracja on topic Kolejność startów
A jeszcze co do liczności juniorów. Jak tak dalej pójdzie to nikt nie zostanie. Coraz mniej ludzi z Ice Opti przechodzi na DN-a. A nie wspomnę o dziewczynach..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #361 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Kolejność startów
Marku, zapytałeś: co sądzimy?

Ja się nie zgadzam z Twoją propozycją. Co więcej słowa, które napisałeś uważam za egoistyczne i krótkowzroczne.

Twoje argumenty i moje do nich komentarze:
1. najliczniejsza flota to Senior - najliczniejsza tylko dlatego, bo ktoś kiedyś o to zadbał. Jeśli nie zadbamy o obecność IO, J, Jmł to za kilka lat będziemy się ścigać w kilku. Jeśli na regatach nie będzie miejsca dla młodzieży, to kto będzie chciał przywieźć takiego IO na regaty, przecież nie po to, aby oglądać jakichś tam S(eniorów)taruchów. Możemy się ścigać, bo mamy młodych zawodników.
2. towarzystwo międzynarodowe - i co z tego? Regaty centralne to regaty krajowe. Koleżanki i koledzy z zagranicy są mile widziani (baaa, nawet nie muszą mieć badań). Nie oznacza to jednak, że mamy robić z tego powodu jakiś cyrk.
3. najszybciej latamy - Marku, Ty latasz bardzo szybko, ale... może za szybko...
4. z racji wieku - no cóż... z racji wieku to przede wszystkim należałoby się spodziewać więcej rozumu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #360 przez Gracja
Replied by Gracja on topic Kolejność startów
Ale czemu wszystkich do jednego worka.. Na DN-ie nie startują ludzie, którzy pierwszy raz bojera na oczy widzą. Juniorów młodszych i juniorów jest gdzieś ok 12 na regatach krajowych, więc czemu by się nie zastanowić nad połączeniem startów. Zawsze to do przodu z czasem, a sądzę, że nie byłby to wielki problem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #359 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Kolejność startów
Miłosz i jak sobie wyobrażasz najazd na górny znak, gdzie masz pierwszą 20-tkę seniorów i zaplącze się tam JMł. To byłoby wysoce nieodpowiedzialne.

Kwestie związane z prędkością i pewnym prowadzeniem ślizgu ogarnia się z wiekiem, a zatem i doświadczeniem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #357 przez P183
Replied by P183 on topic Kolejność startów
Wystarczy połączyć starty Juniorów i Juniorów młodszych (skoro można ich policzyć na palcach jednej ręki) z Seniorami. Wtedy kolejność startów będzie wyglądać następująco: DN, Ice, DN, Ice. Nic nie bedzie wtedy stało na przeszkodzie w rozegraniu 10 wyścigów dla każdej klasy w ciągu 2 dni regat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #355 przez P-65
Replied by P-65 on topic Kolejność startów
Nie do końca tak jest bo na MŚ czy ME priorytetem jest większa ilość rozegranych wyścigów w grupie złotej potem w srebrnej itd.

Name, P-65
Ostatnia11 lata 3 miesiąc temu edycja: P-65 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • P-380
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 miesiąc temu #354 przez P-380
Replied by P-380 on topic Kolejność startów
Cześć Mareczku !!!!
To fakt , że egoistycznie. Marku bo w demokracji to jest tak : decyduje większość ale ta większość w swojej większości ma obowiązek zadbania o słabszych i o prawa jednostki. Problem ( tak jak słyszałem od kolegów to problem jest w nie wykorzystaniu czasu gdy wiało) i to wszystko
Sam wiesz jak było.
Pozdrawiam Stefan

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #352 przez P-65
Nowy post
Może trochę egoistycznie, ale wielu zawodników po regatach w W-wie rozmawiało na temat kolejności startów kiedy mamy trzy kategorie S, J, Jm, ICE-Opti, a minowicie na taki:

S,J,S,Opti,S,J,S,Opti itd

ponieważ: 1. najliczniejsza flota to Senior 2.Towarzystwo międzynarodowe 3 najszybciej latamy 4. z racji wieku :)

co o tym sadzicie?

Name, P-65

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Tomek Zakrzewski
Czas generowania strony: 0.175 s.