MP ICe-Opti 2018

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #3667 przez Vector Sails Racing Team
Cieszę się że tak fajnie można opisać żeglowanie na bojerach, tylko nie wiem co to ma wspólnego z poniedziałkowym terminem regat i feriami. Cieszmy się zimą. Mam nadzieję że nikogo tym nie uraziłem.

P-81 Jarosław Górski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #3666 przez Vector Sails Racing Team
Cieszę się Maciej że tak wnikliwie potrafisz analizować zdania. Szkoda tylko że nie odnosisz się do meritum sprawy.

P-81 Jarosław Górski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #3663 przez pawelburcz
Zuza, oczywiscie możemy dojść do porozumienia ale w odpowiednim czasie (listopad,grudzień) a termin mpj był ustalony właśnie ze wzgledu na takie osoby jak Ty, żeby miały czas na odpoczynek. Obligują nas niestety terminy mś i e. a klimat mamy jaki mamy. Rozmawiamy i widujemy się ostatnio czesto, odpowiadam Tobie ale mam nadzieję, że zrozumieją to także inni. A tak na marginesie to świetny wynik, Pani Mistrzyni Europy Seniorek. Gratulacje i czekamy na kolejne medale z msiejun. Pozdr
Za tę wiadomość podziękowali: : Rankman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #3662 przez Gabriela
Replied by Gabriela on topic MP ICe-Opti 2018
Panie Jarku, ale przecież sezon bojerowy trwa dłużej niż ferie szkolne, bez względu na ich termin.
Jeśli będzie lód i wiatr,to będą latać i rozgrywać regaty, bez względu na to czy i w jakim województwie są ferie.
A czasami regaty nie odbywają w określonym czasie i miejscu,bo choćby wszystkim terminy pasowały, to trudno negocjuje sie z zimą. Taki mamy klimat ;)
Również sezon żeglarski trwa dłużej niż wakacje.
Niestety raczej nie da się tych sportów w wersji regatowej uprawiać tylko w dni wolne od szkoły,ale zaręczam,że da się pogodzić.
Pozdrawiam:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #3661 przez DorotaD
Zuzia, przykro mi, ze w ogole musić myśleć o odpuszczaniu ale skoro już mogłabyć odpuścić ostatni dzień MES, bo dzięki temu może faktycznie lepiej gdyby MPJ DN i MP IO, były w weekend, żeby nie musieć zarywać poniedziałku nikomu (ani dzieciom z innych województw. ani opiekunom mający pracę inną niż żeglarstwo...) do tego za chwile są też MEJ/MŚJ i i tak będzie trzeba zarwać tydzień (i też pomorskie nie ma jeszcze ferii ale to już mamy zaplanowane)
Więc może jednak komisja poradzi coś na to i ulegnie prośbie nie tylko ZUZI :) jak wspomina grono jest małe.
dodam, że z Pomorskiego przyjeżdza z tego co mi wiadomo 7 dzieci (nie licząc tych o których nie wiem)
Dorota
Ostatnia5 lata 2 miesiąc temu edycja: DorotaD od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #3660 przez Zuzia119
I najważniejsze, jakie jest stanowisko Organizatora regat?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #3659 przez Zuzia119
Witam wszystkich,
Odnośnie MPJ, tez jestem za tym aby zostały rozegrane w weekend.
W tej chwili wzięłam tydzień urlopu i nie mogę sobie pozwolić na kolejny dzień...
Rozważam niewystartowanie ostatniego dnia ME seniorów na rzecz startu w regatach juniorskich. Mam tylko nadzieje, ze będę na Mazurach :)
Myśle, ze możemy dojść do porozumienia. Wszyscy się znamy, a środowisko jest małe.
W razie potrzeby mój nr tel. 600 225 396
Za tę wiadomość podziękowali: : DorotaD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #3658 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic MP ICe-Opti 2018
Jarku,

W Twojej wypowiedzi znalazło się stwierdzenie:
"(...) przypominam że w Regulaminie Organizacji Imprez Floty Polskiej DN jest zapis który nakazuje przeprowadzanie regat DN i Ice Opti na oddzielnych trasach o ile to możliwe".

W ZOR, w pkt 9, czytamy: "Wyścigi Ice-Optimist powinny być organizowane na oddzielnych trasach od regat seniorów, jeżeli są takie możliwości. Ostateczną decyzję podejmuje Organizator niezwłocznie po zamknięciu zgłoszeń do regat, informacja zostanie powieszona na oficjalnej tablicy regat".

Przepis ten ma charakter semidyspozytywny, co oznacza, że wyścigi te mogą być, lecz nie muszą organizowane na osobnych traszach. Nie ma tu ani słowa o obowiązku i nigdy nie było. Ponadto, może - nie musi, jeśli są takie możliwości.

Podsumowując, odniosę się do Twojej wypowiedzi, nie ma zapisu, który by cokolwiek nakazywał. Mamy do czynienia jedynie ze wskazaniem dotyczącym dobrej praktyki, którą starano się realizować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 2 miesiąc temu #3656 przez DorotaD
Replied by DorotaD on topic MP ICe-Opti 2018
:)
Ostatnia5 lata 2 miesiąc temu edycja: DorotaD od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #3654 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic MP ICe-Opti 2018
- ZoR pkt 11
- MP juniorów i IO odbywają się w czasie ferii zimowych, ale w województwie warmińsko-mazurskim. Pomorskie ma kiedy indziej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #3653 przez Vector Sails Racing Team
Otrzymałem odpowiedź od Komandora floty. Niestety nie wyjaśnia ona powodu przesunięcia terminu regat w sposób jednoznaczny. W związku powyższym zdecydowałem się na przekazanie sprawy do rozpatrzenia przez Komisję Rewizyjną. W załączniku treść całej korespondencji do wglądu. Sprawa wydaje mi się bulwersująca, ale mam nadzieję że zostanie w końcu wyjaśniona

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF

. Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę w tym zakresie to proszę o podzielenie się nią na forum, bo sam już nie wiem co mam o tym myśleć.

P-81 Jarosław Górski
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 2 miesiąc temu #3637 przez Vector Sails Racing Team
Nowy post
Poniżej treść maila jaki został skierowany dzisiaj do Komandora Floty:

Witam Panie Komandorze,

Proszę o udzielenie informacji dlaczego najbliższe Mistrzostwa Polskie Ice-Opti zostały ustalone w dniach niedziela-poniedziałek, a nie w weekend. Taki termin uniemożliwia wzięcie udziału w regatach zawodnikom którzy nie mają w terminie ferii zimowych, a oraz dodatkowo utrudnia organizację rodzicom czy opiekunom którzy muszą pojechać na regaty z małoletnimi zawodnikami.

Pozdrowienia/Regards,
Jarek Gorski

P-81 Jarosław Górski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Tomek Zakrzewski
Czas generowania strony: 0.169 s.