Lista rankingowa 2013

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #1173 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Lista rankingowa 2013
I to byłaby ostatnia poprawka. Zwróćcie uwagę na konkurencję IO. Było tam dwóch zawodników, którzy reprezentowali klub UKŻR Giżycko/MBSW Giżycko. Jak się okazało, są to zawodnicy, którzy powinni być sklasyfikowani jako MBSW Giżycko. Korekta została wprowadzona. Zmieniła się klasyfikacja drużynowa w IO.

Wszystko w rankingu online.
Ostatnia10 lata 6 miesiąc temu edycja: Maciej, P 247 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • P338
  • Gość
  • Gość
10 lata 6 miesiąc temu #1150 przez P338
Replied by P338 on topic Lista rankingowa 2013

Maciej, P 247 napisał: Taka forma prezentacji rankingu jest chyba wygodniejsza.


Zdecydowanie wygodniejsza,
bravo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #1149 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Lista rankingowa 2013
Taka forma prezentacji rankingu jest chyba wygodniejsza.
Za tę wiadomość podziękowali: : P338

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #1147 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Lista rankingowa 2013
Marku, nie kontynuuję tej dyskusji.



Jeśli chodzi o ranklistę, to nie wiem w co klikasz, ale Twój rekord w bazie danych jest następujący:

15 Bernat, Marek P65 KKS Warmia Olsztyn 1962

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #1146 przez P-65
Replied by P-65 on topic Lista rankingowa 2013
Szkoda że nie z sympatii do mnie :( ja tez to robię z sympatii do Policjanta , bo wiem ze jemu zależy na klubie w którym ty i ja jesteśmy.

Nie wiem może mój laptop ma coś nie tak bo nadal otwiera mi się stary ranking bez poprawek, nadal jestem PM Olsztyn a nie KKS Warmia Olsztyn

W wielu stowarzyszeniach jak nie w większości praca ma charakter społeczny i wyliczanie ile pracujesz nad tym nie jest, jak to mówisz na miejscu

Name, P-65

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #1145 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Lista rankingowa 2013
Marku!

Coś mi się wydaje, że nieco się zapędziłeś. Link do pliku , który zamieściłem, prowadzi do skorygowanego rankingu (zawodnicy dawnego PM Olsztyn zostali przypisani do KKS Warmia Olsztyn, punkty zostały zsumowane).

Twoja wzmianka o składkach i wymaganiach jest chyba nie na miejscu. Twoje, uczciwie płacone składki są pożytkowane na inne cele. Moja praca nad rankingiem ma charakter społeczny pro publico bono, co oznacza, że nie otrzymuję za nią wynagrodzenia.

Ja dostaję dane, które mam jedynie złożyć w całość. Nie jest moją winą, że otrzymuję je z błędami. W tym sezonie cała praca nad rankingiem to w sumie 23-25 godzin.

Nie pojmuję też, dlaczego tak istotny błąd (jak przynależność klubowa zawodników) nie zwrócił niczyjej uwagi przez miesiąc od 8. kwietnia (30 dni od opublikowania).
Poprawki naniosłem tylko ze względu na ogromną sympatię i szacunek do Pana Waldka Leśkiewicza.


Jeśli jednak Marku uważasz, że coś jest nie tak w rankingu to wskaż nieco precyzyjniej, o co chodzi? Bo ja nie wiem. Konkretnie, na czym polega błąd, bo z Twoich słów:

"to że mi pokazałeś ranking to nic nie zmienia, ranking jest źle policzony i tyle, jeszcze raz reprezentowałem KKS Warmia Olsztyn w sezonie 2012/2013 i proszę o zmianę"

,

nie wynika absolutnie nic.
Ostatnia10 lata 7 miesiąc temu edycja: Maciej, P 247 od.
Za tę wiadomość podziękowali: : Rankman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #1144 przez P-65
Replied by P-65 on topic Lista rankingowa 2013
to że mi pokazałeś ranking to nic nie zmienia, ranking jest źle policzony i tyle, jeszcze raz reprezentowałem KKS Warmia Olsztyn w sezonie 2012/2013 i proszę o zmianę :angry:

Name, P-65

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #1143 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Lista rankingowa 2013
Ranking tutaj.
Ostatnia10 lata 7 miesiąc temu edycja: Maciej, P 247 od.
Za tę wiadomość podziękowali: : Rankman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #1141 przez P-65
Replied by P-65 on topic Lista rankingowa 2013
Świetnie, jestem po rozmowie z trenerem Waldkiem Leśkiewiczem wszystkich Juniorów i ICE OPTI zgłaszał na regatach jako KKS Warmia Olsztyn, ponieważ od września 2012 nie pracował już w Pałacu Młodzieży Olsztyn, Maćku jak widzę reprezentujesz KKS i nie znasz swoich młodszych kolegów z klubu? ;)

Dodam tylko że i ja sam zgłaszałem się do regat jako KKS Warmia Olsztyn a w Rankingu jest PM Olsztyn, winy mojej tu nie ma za grosz więc proszę o zmianę czy się to tobie podoba czy nie, sorrrrrrrrrrrrry!!! :angry:

płace uczciwie składki za to żeby było dobrze

Name, P-65
Ostatnia10 lata 7 miesiąc temu edycja: P-65 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #1139 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Lista rankingowa 2013
Marku, niczego nie będę zmieniał. Listę opublikowałem 8. kwietnia, na uwagi było 30 dni.

Oto treść wiadomości:

Maciej, P 247 napisał: Jako załącznik przesyłam listę rankingową DN Senior oraz klasyfikację Grand Prix.

Jest to wersja wstępna - proszę zgłaszać uwagi jako odpowiedzi w tym wątku (bardzo proszę w żadnym innym, bo się pomiesza).

Uwaga: od dnia dzisiejszego (8. kwietnia), przez miesiąc czekam na uwagi dotyczące rankingu oraz GP. Okres ten ulegnie odpowiedniemu wydłużeniu, jeśli okaże się, że jeszcze gdzieś polatamy. Wtedy podobnie jak teraz - od opublikowania rankingu seniorów - miesiąc.

Zgłaszajcie też uwagi dotyczące swoich danych: numery na żaglach, przynależność klubowa, rok urodzenia itp.


Ranking seniorski był publikowany jako ostatni (8. kwietnia), pozostałe kategorie wiekowe zamieszczałem wcześniej. Zawodnicy reprezentujący zgłaszali swoje uwagi, nanosiłem je od ręki.

Proszę abyście pilnowali swoich przynależności klubowych zapisując się do regat, przeglądając wyniki zawodów. Moją rolą jest to policzyć, a nie prowadzić kilkuset osobowe dochodzenia "kto z jakiego klubu itd.".

Pomysł, który rodzi się we współpracy między P338, P55 i P247 ma szanse rozwiązać ten problem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #1138 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Lista rankingowa 2013
Maciek - jestem do dyspozycji. Ustalcie z Tomkiem termin, mi jest łatwiej się dopasować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • P338
  • Gość
  • Gość
10 lata 7 miesiąc temu #1137 przez P338
Replied by P338 on topic Lista rankingowa 2013
Czesc Maciek i Tomek,
Mozemy sie spotkać u mnie w żaglowni albo w domu. Przełożymy dotychczasową pracę w XLSX którą robiliście i stworzymy grupe z odpowiednimi uprawnieniami (potrzebujemy emaile użytkowników). Możemy też stworzyć formularz ktory w przyjazny sposob udostepniany jest na www ale z tym bym poczekal, az wszyscy zobaczycie bardzo duze korzysci i oszczedność czasu i mniej błędów spowodowane synchronizacja bazy.

Czeskam na propozycje czasowe tak aby wszystkim pasowalo i aby zdarzyc przecwiczyc temat przed sezonem

pozdrawiam
M.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #1136 przez P-65
Replied by P-65 on topic Lista rankingowa 2013
Maciek , PM Młodzieży nie istnieje a Juniorzy i ICE-OPTi reprezentowali w sezonie KKS Warmia Olsztyn, trzeba poprawić klasyfikacje klubowa :)

Name, P-65

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #1133 przez Tomek Zakrzewski
Koledzy,
narzędzie Googla może być bardzo fajną sprawą do zgłoszenia do regat i innych rzeczy.

Maciek B.,
może spotkamy się niebawem i spróbujemy coś wydumać, żeby ułatwić sobie i innym życie w przyszłości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • P338
  • Gość
  • Gość
10 lata 7 miesiąc temu #1132 przez P338
Replied by P338 on topic Lista rankingowa 2013
Problem Hakerów-
Musicie zaintalowac tzw Plug-in
polecam forum:
forum.joomla.pl/forumdisplay.php?69-Bezpiecze%C5%84stwo

To nie jest trudne, Ja niestety w Joompla nie dzialam tylko w Wordpresie, ale wparcia do Joomla jest równie duzo jak dla WPress

Mam nadzieje ze to ogarniecie bo juz sie boje o dane osobowe,
Jesli nie bedzie mial sie ta sprawa kto zajac krzycz glosno na forum na pewno zmobilizujemy do pomocy kogos z Juniorów :)

Pozdrowienia
M.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #1131 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Lista rankingowa 2013
Maćku, Maćku... ranking miałem opracowany zaraz po ME, czekałem na ew. ostatnie regaty. Wtedy też wrzuciłem ranking wszystkich kategorii na stronę do wglądu i do zgłaszania uwag. Wtedy też zaczął się "hakerski cyrk" na naszej stronie. Od tamtej pory wrzucałem te materiały chyba 3-krotnie i gdzieś ginęły.

Twój pomysł opracowania przedsezonowej bazy danych z identyfikatorem jest doskonały. Zrobimy to w tym sezonie. Wymogiem będzie to, żeby tak jak w regatach międzynarodowych przesłać zeskanowane dokumenty lub kserokopie pocztą tradycyjną, a osoba odpowiedzialna publikuje na stronie listę numerów zawodników, którzy mają komplet.

Rozwiąże to odwieczny problem BADAŃ LEKARSKICH. Baza może być aktualizowana w każdej chwili, bo ktoś może później rozpocząć sezon lub też wystartować tylko w jednej imprezie.

To jest wniosek do dyskutowania podczas spotkania środowiskowego w październiku i jako punkt obraz na sejmiku.

Kilka lat temu mieliśmy system zgłoszeń online, ale nie wypaliło. Może więc taki system zadziała.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • P338
  • Gość
  • Gość
10 lata 7 miesiąc temu #1130 przez P338
Replied by P338 on topic Lista rankingowa 2013
Mam nadzieję , na każdej karcie wpisywałem tak samo.

Proponująć przyjąć system identyfikacji podobny jak jest w Match Racingu. Tam każdy ma swój kod, np moj to POLMZ. W bojerach jest łatwiej bo taki kod juz mamy. np mój to P338 bez spacji i bez kreski. Każdy przed sezonem przesyła wszystkie potrzebne dane
1) Ubezpieczenie
2) Potwierdzenie opłacenia Składki do Stowarzyszenia
3) Zaświadzenie lekarskie.

Dorota Michalczyk bedzie dzieki temu mogla z waszej wspólnej bazy danych (współdzielonych przez różnych użytkowników) zrobić wydruk przed regatami, trz osoby przed regatami zaoszczedzą 1 godzine czasu, bo beda tylko raz w roku weryfikowac oryginaly i kasowac kase. Nowych niezarejestrowwanych zawodnikow dopisuja do istniejacej bazy po regatach itd.
Wiem, że flota nie ma dodatkowych pieniedzy na usprawnienia wiec proponuje zastosowac darmowe narzedzie firmy google : www.google.com/intl/pl/drive/apps.html

Wyniki będziemy mieli więc w Kwietniu a nie we Wrześniu

Jeśli nie macie doświadczenia d Google docsach - pomoge


Zwykle za takie usprawnienia biorę pieniądze ;) ale dla was jest to oczywiście gratis :) B)

M.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #1129 przez Maciej, P 247
Replied by Maciej, P 247 on topic Lista rankingowa 2013
Maćku!

Podjąłeś bardzo ważny problem, związany z rejestrowaniem osiągnięć zawodników oraz utrzymywaniem bazy danych (ranking, GP).

Chodzi o niedbalstwo i Zawodników, i Komisji Regatowych, i Organizatorów Regat.

Karty startowe zawodników są wypełniane w sposób niekompletny, wyniki (które otrzymuję z dużym opóźnieniem po zawodach) są niekompletne, z błędami literowymi, ortografami.

Nie będę opisywał szczegółów technicznych, związanych z funkcjonowaniem oprogramowania bazodanowego, ale dla programu (posłużę się przykładem): Michal Burczynski, Michał Burczynski, Michał Buryczynśki czy też Michał Bruczyński i wreszcie Michał Burczyński - to jest pięć różnych osób. To nie jest przykład wyssany z palca, tylko konkretny przypadek z rankingu za zeszły sezon. W naszej Flocie żegluje ponad setka zawodników, a każdy ma imię i nazwisko, rok urodzenia czy przynależność klubową.

Na to wszystko nakłada się jeszcze jedno. Jeżeli otrzymuję wyniki, a tam imiona i nazwiska pisane są małą literą, bez polskich znaków lub z błędami to jakie świadectwo wystawia sobie Organizator Regat czy Komisja, która wypuszcza takie dokumenty? Podpowiem: niekorzystne.

Co roku apeluję o dbałość w tym zakresie, co uczynię w stosownym momencie również w tym roku.

Maćku, to jakiego klubu barwy będziesz reprezentował zależy od tego, co wpiszesz na karcie startowej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • P338
  • Gość
  • Gość
10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #1128 przez P338
Replied by P338 on topic Lista rankingowa 2013
czesc Maciej,
Proszę zaktualizujcie na przyszłość moją przynależność klubową.
Jestem z GKŻ ( Gdański Klub Żeglarski) oczywiście nie mieszajmy nic już w zrobiony rankingu bo moja przynależność ma wymiar tylko symboliczny i nikomu pewnie wielkiej chluby nie przynosi, ale jednak. Dziękuję z góry za uwagę i dokładność w przyszłości. (Ani razu w sezonie 2012/2013 nie byłem zgłoszony jako MKŻ)


Dziękuje
M.
Ostatnia10 lata 7 miesiąc temu edycja: P338 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #1127 przez Maciej, P 247
Nowy post
W załączonym pliku kompletna lista rankingowa 2012/2013.

Do pobrania stąd.
Ostatnia10 lata 7 miesiąc temu edycja: Maciej, P 247 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Tomek Zakrzewski
Czas generowania strony: 0.167 s.