Jakie bloczki zastosować na początek?

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #564 przez RobertP

RobertP napisał: Póki co telefon niemal mam niedostępny dopóki z morza nie zejde na ląd lub bardzo sporadycznie
ale w następnym tygodniu próbuj około czwartku/piątku
tel: 604371931

Daje tylko informację:
Wczoraj dostałem wiadomość od mojego zleceniodawcy, iż jestem potrzebny i muszę zostać jeszcze tydzień w pracy :-)
więc kontakt ze mna można nawiązać dopiero za tydzień.
Wiem że to się opóźnia ale nic nie poradzę, taka praca ...

Pozdrawiam
RP

P 323

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #451 przez RobertP
Póki co telefon niemal mam niedostępny dopóki z morza nie zejde na ląd lub bardzo sporadycznie
ale w następnym tygodniu próbuj około czwartku/piątku
tel: 604371931
Latam głównie w Ostródzie i czasami na północy SE ;-)

P 323

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #450 przez cuballa
Świetnie! Chętnie skorzystam z jakiejkolwiek pomocy, bo chociaż daleko zabrnąłem już z bojerem cały czas brakuje wykończenia. Jak się okazuje niezwykle istotnego. W Ostródzie będę w ten weekend i może w czwartek żeby jeszcze podłubać przy sprzęcie. Przyszły tydzień zobaczymy, ale może zostaw jakiś kontakt chętnie odezwę się. Gdzie latasz w tamtych rejonach? Sportowo, turystycznie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #446 przez RobertP

cuballa napisał: Patent z aluminiową rurką rewalacja, zastosuje!

Kolejne pytanie to pomoc w patencie przypięcia stalowej linki, tej która niby ma wzmacniać kadłub od spodu. Przypiąć ją do śruby na której umocowana jest płozownica do kadłuba? Darować sobie to wzmocnienie?

Co do rurki alu, to moge Ci taką dać gotową jak może będziesz w Ostródzie w przyszłym tygodniu, bo i ja jakoś wracam w czwartek/piątek do domu.
A co do linki to w żadnym wypadku do śruby "od płozownicy.
Dam Ci też wtedy gotowy elemencik do przykręcenia w kadłubie. tuż przed płozownicą.
Chyba że do tego czasu sobie zrobisz. :-)

P 323

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #444 przez cuballa
Postaram się dotrzeć na regaty jeśli będzie okazja. Co do cięgna to go po prostu nie mam, więc będę musiał zamontować stąd moje trochę niepoważne jak widzę pytanie. Urodziło się też kolejne...jak mocno naciągnąć to cięgno i w jaki sposób?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #443 przez Maciej, P 247
1. Bloczki kup w sklepie żeglarskim.
2. Bojer wozi się na dachu lub w przyczepie, zdecydowana większość wozi jednak na dachu.
3. Ta stalowa linka idąca po dnie to cięgno. Wiesz... raczej jej nie usuwaj, bo złamiesz kadłub na pół. Nie mocuj jej też do byle czego, bo zadaniem tej stalowej linki jest przeciwdziałanie siłom, które - w uproszczeniu - przychodzą od masztu na kadłub (spodziewaj się kilkuset kg). Zamontuj cięgno do okucia na samej rufie.
4. Ja demontuje cięgno, ale nie jest to konieczne. Zależy jak kadłub leży na bagażniku.

Po pytaniach, które zadajesz wnoszę, że byłoby zupełnie sensowne, abyś wybrał się na jakieś regaty i zobaczył: jak się takluje bojer, jak się go wozi na dachu itp. Wiesz, żebyś sobie lub komuś nie zrobił krzywdy oraz nie poniszczył sprzętu.
Za tę wiadomość podziękowali: : cuballa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #442 przez cuballa
Orientujesz się gdzie mogę nabyć takie bloczki? W liroy merlinie są dwa bagatela 110zł za sztukę chociaż to inox.

Patent z aluminiową rurką rewalacja, zastosuje!

Co do regat to chętnie bym popatrzył jednak w tym tygodniu chcę przejść już krok dalej i sam polatać. Mieszkam w Gdańsku, a bojer mam pod Ostródą. Nie mam jeszcze patentu żeby całość szybko i sprawnie transportować. co stosujecie przyczepki czy na dach wkładacie?

Kolejne pytanie to pomoc w patencie przypięcia stalowej linki, tej która niby ma wzmacniać kadłub od spodu. Przypiąć ją do śruby na której umocowana jest płozownica do kadłuba? Darować sobie to wzmocnienie? Czy może lepiej umieścić mocowanie na rufie i tam ją wpiąć? Czy do transportu demontujecie ten element żeby bojer leżał na dnie czy kładziecie na burcie?

Dzięki z góry za wszelkie sugestie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #439 przez Maciej, P 247
- bloczki byle jakie, rolka żeby miała ze 4-6 cm średnicy, będzie łatwiej wybierać, a przy rumplu bloczek kabestanowy,
- na rufę: kup rurkę aluminiową, wypiłuj kilka/ -naście otworów pilnikiem i w środek włóż pręt stalowy z zawleczką,
- chcesz obejrzeć bojery (być może nawet w akcji) w weekend regaty na Charzykowskim
Za tę wiadomość podziękowali: : Tomek Zakrzewski, cuballa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #438 przez cuballa
Nowy post
Jestem w trakcie kończenia projektu bojer klasy DN. Będzie służył od początku jako bojer turystyczny. Raczej do zabawy, spotkań. Gdzie najlepiej w Trójmieście zaopatrzyć się w bloczki? Skąd wziąć szynę która powinna znajdować się za kokpitem? Maszt drewniany, kadłub drewniany.
Czy w trójmieście jest jakiś klub zrzeszenie ludzi którzy latają w okolicy lub ktoś z zachodnich mazur (Ostróda?). W weekend oraz w najbliższą środę czwartek planuje latanie na Drwęckim lub Jelonku Ilińsk w okolicach Miłomłyna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Tomek Zakrzewski
Czas generowania strony: 0.103 s.