Siemianówka, Olsztyn, Mikołajki - warunki lodowe

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #2142 przez P-155
News z jeziora Łuknajno - w końcu od bojerowca - Sitka !
Wszędzie równe 10 cm lodu, żadnych oczek i Sitek podkreślił że jest idealna szklanka. Z wejsciem na lód tez nie miał problemu.
Fotki nie miał czym zrobić ale zapewnił że jest super.

Pozdrówki

Łukasz Zakrzewski
MKŻ Mikołajki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #2140 przez P-155
Mam nowe "telefoniczne" info z Siemianowki. Podobno jest 10 cm lodu, gładki ale nie jest to szklanka. Na zdjeciach wyglada to na szybki tor. Są male wykwity od mrozu. Foto z dzis :


Mam tez info z Łuknajna od pewnego wędkarza ktory sprawdzal lod kilkadziesiat metrow od brzegu. Mowi ze jest 10 cm gladkiego lodu i cale zamarzniete(jak nigdy, zawsze byly 1-2 oczka)

Łukasz Zakrzewski
MKŻ Mikołajki
Załączniki:
Ostatnia9 lata 4 miesiąc temu edycja: P-155 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #2135 przez P-155
Ok w takim razie czekmy na Twoje info jutro. Po 1 nocy 5 cm lodu to niemozliwe. Czekamy na trzecie zrodlo :)

Łukasz Zakrzewski
MKŻ Mikołajki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #2134 przez Maciej, P 247
Łukasz, zweryfikuj kontakt w gościńcu... informacja, którą otrzymałem była od policjantów, którzy wykonują tam różne prace na wodzie. Na Siemianówce ogólnie jest panika, bo nagle im zamarzło i nie powyciągali łódek. Tak jak napisałem w moim poście - do wczoraj pływało. Jutro będę miał informacje jeszcze z trzeciego źródła.

Jak zwykle sprawdza się zasada: ice scouting - tylko osobiście i tylko w wykonaniu bojerowca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #2133 przez P-155
Nowy post
Dziś pozbierałem kilka informacji lodowych.
Wszystkie fotki zostały zrobione w dniu dzisiejszym.
Osobiście sprawdziłem Klebark Wielki.

Klebark Wielki kolo Olsztyna - zamarznięty w połowie po dzisiejszej nocy.


Jezioro Łuknajno kolo Mikołajek - całe zamarznięte, pokrywa lodu nie została zmierzona ale mogło stanąć nawet 2-3 dni temu. Postaram się sam sprawdzić w tygodniu. Info i fotka od Piotra Tomkowskiego z Mikolajek.


Siemianówka - całe zamarznięte, lód 5-7cm i wędkarze już łowią. Z brzegu jest nierówny lód przez jakieś 50m. Dalej podobno jest gładko ale zdjęcie, które dostałem nie jest do końca przekonujące. W nocy było tam -17 a w dzień -9. Jutro mają być dokładniejsze informacje które przekazuje mi właściciel Gościńca Bojarskiego - który z resztą serdecznie już zaprasza :). Jak widać informacja różni się trochę od informacji Maćka Brosza. Nie wiadomo jak jest na prawdę...


Śniardwy - zatoki pozamarzane ale środek jeszcze pływa. Dziś jest silny wiatr w Mikolajkach więc nic się raczej nie zmieni. Info od Piotra Tomkowskiego.







Pozdrawiam

Łukasz Zakrzewski
MKŻ Mikołajki
Załączniki:
Ostatnia9 lata 4 miesiąc temu edycja: P-155 od.
Za tę wiadomość podziękowali: : Maciej, P 247

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Tomek Zakrzewski
Czas generowania strony: 0.144 s.