zadośćuczynienie

  • P338
  • Gość
  • Gość
6 lata 5 miesiąc temu - 6 lata 5 miesiąc temu #3495 przez P338
Replied by P338 on topic zadośćuczynienie
Czesc,

Tomku, nie znajduję w przepisach na które się powołujesz nawet słowa zadośćuczynienie. Przespis o którym piszesz to Protest, Dysklasyfikacje oraz odwołania. Zadośćuczynienie po Angielsku to oczywiscie wszyscy wiemy redress. Jeśli się mylę proszę poświeć chwilkę na wyjaśnienie

Odpowiadając Robertowi, zalecenia w sprawie zadość uczynienia znajdziesz w Przepisach Regatowych Żeglarstwa 2017-2020 Dodatek A10. Najważniejsze przepisy jeśli chodzi o zadośćuczynienie to przepisy 62 i 64.2

Problemy i luki jakie powstają w Przepisach Regatowych Żeglarstwa Lodowego wynikają z faktu, że nie korzystają one w ogóle z Przepisów Regatowych Żeglarstwa. Oczywiście wszyscy zdajemy sobie sprawę że potrzebujemy inne przepisy. Przykładem innych potrzeb przepisów są Dodatki dla Windsurfing, Kitesurfingu, Matchracingu itd. Najprostszym rozwiązaniem jest stworzenie takiego dodatku. Oczywiście pewnie istnieją duże problemy legislacyjne i pewnie Tomek zdaje sobie z tego sprawę najlepiej, ale rozumiem że cały temat jest tylko dygresją i raczej niczego nie zmieni ;)

Pozdrowienia

Maciej
Ostatnia6 lata 5 miesiąc temu edycja: P338 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #3494 przez Tomek Zakrzewski
Replied by Tomek Zakrzewski on topic zadośćuczynienie
Koledzy, pragnę przypomnieć, że w przepisach klasy DN jest coś takiego jak zadośćuczynienie. Nie wiem czy występuje to w wersji polskiej, ale w IDNIYRA jest. Obszernie na temat tego przepisu pisano w jednym z wcześniejszych wydań Runner Tracks.

I jeśli dobrze pamiętam to w ubiegłym sezonie rozmawiałem z sędzią Dorotą Michalczyk, która również potwierdziła, że mamy coś takiego jak zadośćuczynienie.

Przepis ten jest określony w:
RACING RULES OF THE NATIONAL ICEBOAT AUTHORITY
Part V Protests, Disqualifications, Appeals
B. Decisions and Penalties
pkt. 3

Dodatkowo zadośćuczynienie przewidziane jest dla sternika, który przerywa wyścig w celu udzielenia pomocy innemu sternikowi.
Za tę wiadomość podziękowali: : P74

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu - 6 lata 5 miesiąc temu #3493 przez P-65
Replied by P-65 on topic zadośćuczynienie
dotyczy tylko danego wyścigu, problem jest tylko taki ile czasu dostaje zawodnik na drugi zestaw lub nie dostaje ( bo zwyczajowo to jedni maja ten czas a drudzy nie)

Name, P-65
Ostatnia6 lata 5 miesiąc temu edycja: P-65 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu - 6 lata 5 miesiąc temu #3492 przez Grajek
Replied by Grajek on topic zadośćuczynienie
Idea jak najbardziej słuszna jednak.?
Jak według Was ma działać taki przepis w sytuacji kiedy do kolizji dojdzie pierwszego dnia regat w pierwszym wyścigu i ten niewinny nie będzie się mógł pozbierać się już do końca dwudniowych regat .
Jak wiemy z doświadczenia nie zawsze jest to możliwe .
Czy w takim przypadku macie na myśli ranking z ostatnich dwóch może trzech sezonów aby mu to zadośćuczynić , czy może inna propozycję.
Co jednak jeśli ktoś taki nie posiada jeszcze rankingu ?

Grajek
MKŻ Mikolajki
P- 31
Ostatnia6 lata 5 miesiąc temu edycja: Grajek od.
Za tę wiadomość podziękowali: : P74

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 5 miesiąc temu #3489 przez DNP36
Replied by DNP36 on topic zadośćuczynienie
Jak najbardziej zgadzam się z Andrzejem, Wprowadzenie tego przepisu jest uzasadnione, tym bardziej, że jest on stosowany w żeglarstwie wodnym. Pierwszą propozycję złożyłem ponad… 10 lat temu na ręce ówczesnego sekretarza europejskiego. Mimo systematycznego ,,przypominania się’’ – znacie mnie ;-), niestety IDNIYRA nie jest w stanie zrobić kroku w kierunku wprowadzenia tej modyfikacji. Uważam, że powinniśmy dołożyć wszelkich starań aby zastosować ten przepis w naszych regatach krajowych w nadchodzącym sezonie. Na pewno byłoby to bardzo fair play.
Za tę wiadomość podziękowali: : P74

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #3487 przez Andrzej
Nowy post
Wydaje mi się, że warto wprowadzić, nie tylko rozważyć, przepis o zadośćuczynieniu. Jest on powszechnie stosowany w żeglarstwie i zawarty w międzynarodowych przepisach regatowych.
Kolizje, które się zdarzają i są wpisane w ryzyko żeglarstwa lodowego, kończą się dyskwalifikacją strony "winnej", ale często większą karę ponosi strona "niewinna", która została wyeliminowana z tego i serii wyścigów dnia np. awarią, w wyniku tej niezawinionej kolizji.
Mam świadomość, że powszechne stosowanie wymagałoby długiej procedury wprowadzenia do przepisów międzynarodowych, ale wydaje mi się, że na użytek rywalizacji w kraju jest możliwe wprowadzenie takiego przepisu procedurą podobną do tej zastosowanej wobec rumpla, jeszcze przed najbliższym sezonem.
Oczywiście, ta propozycja ma swoje znacznie szersze uzasadnienie, ale jestem przekonany, że na pewno mieści się w "sprawiedliwości rywalizacji sportowej"
Andrzej Piasecki
Za tę wiadomość podziękowali: : P-65, P74

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Tomek Zakrzewski
Czas generowania strony: 0.096 s.