Polscy bojerowcy rozbili szwedzki bank

Share

W dniach 27-28.01.2018 w Szwecji, Kisangsfjarden miały miejsce bojerowe regaty w klasie DN. Najszybsi byli Polacy, którzy zdążyli już nas do tego przyzwyczaić.

 

47 zawodników z 6 krajów ścigało się po gładkim, szybkim torze w wietrze od 3 do 6 m/s.

Akwen był zbyt mały dla całej floty, więc po 3 wyścigach eliminacyjnych wyodrębniono grupę złotą i srebrną. Każda z grup rozegrała po 6 wyścigów.

Polska Flota DN kolejny raz udowodniła swoją dominację. Zwyciężył Karol Jabłoński , OKŻ Olsztyn wygrywając 3 wy ścigi i będąc 2 razy na drugiej pozycji (7 punktów) przed Tomaszem Zakrzewskim (MKŻ Mikołajki) - 14 punktów i Łukaszem Zakrzewskim (MKŻ Mikołajki) - 18 punktów.

Na piątej pozycji uplasował się Adam Szczęsny (KKS Warmia Olsztyn), siódmy był Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki), ósmy Dariusz Kardaś (AZS UWM Olsztyn) – pierwszy raz w tym sezonie na regatach, dziesiąty – Wojciech Baranowski (MBSW Giżycko) i jedenasty – Maciej Żarnowski (UKS Navigo Sopot). Siedmiu Polaków w pierwszej dziesiątce!

Zawodnicy wracają już do kraju. Niestety, pogoda nie chce współpracować więc kolejne treningi i regaty odbywać się będą za granicą.

Planowane imprezy to: Mistrzostwa Świata i Europy w klasie DN Junior i Ice-Optimist (5-9 luty 2018) oraz Mistrzostwa Świata i Europy w klasie DN (24.02-3.03.2018). Do tej pory miejsce imprez nie jest znane. Obowiązuje zasada: najlepszy lód.

Tekst: Jerzy Sukow

Foto: Owe Andersson

1

WYNIKI REGAT