Na zakończonych 6 marca mistrzostwach Estonii i Łotwy Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) zajął 2. miejsce. Wygrał Łotysz Madars Alvikis, trzeci był jego rodak Gatis Gradumus. Na piątej pozycji finiszował Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki).

Oto facebook'owa relacja Tomka:

Mistrzostwa Estonii i Łotwy zakończone. Po bezwietrznej sobocie w niedzielę miało powiać od rana. Niestety przyszło nam czekać aż do 13 i wtedy zaczęło się stopniowo rozwiewać. Pierwszy wyścig poszedł przy 3 m/s, a w ostatnim wiało do 6m/s. Komisja bardzo sprawnie puszczała wyścigi i już po godz. 16 mieliśmy rozegranych 6 biegów. Trasa nie powalała dystansem, ale 1200m i sześć szybkich gonek w bardzo wymagających warunkach dało nam ostro w kość. Wiatr mocno kręcił i każdy wyścig musiał być na maksymalnej koncentracji, ponieważ najmniejszy błąd na tak krótkiej trasie kosztował utratę wielu pozycji bez szans odrobienia strat.

Regaty wygrał Madars Alvikis z Łotwy, który wciąż utrzymuje bardzo wysoką formę, a do tego bardzo poprawnie żegluje. Ja z miejscami 8, 1, 1, (10), 3, 2 zająłem 2. miejsce i jestem bardzo zadowolony, ponieważ nie miałem zbyt dużo czasu na optymalizację trymu mojego prototypowego ślizgu, a wciąż widzę potencjał szybkościowy do wykorzystania. Rober Graczyk zakończył regaty na 5. miejscu. Stawka była szalenie wyrównana, ponieważ między 2 a 5 zawodnikiem była różnica zaledwie 3 pkt.

Pełne wyniki regat tutaj:

icon Mistrzostwa Estonii i Łotwy 5-6 marca 2016 (168.79 kB)

Mamy nadzieję, że to jeszcze nie konic sezonu, ponieważ za tydzień mają odbyć się mistrzostwa Szwecji, na które oczywiście pojedziemy.