Caligula Cup | 17-18 marca 2018

Share

Regaty Caligula Cup nigdy nie należały do łatwych. W ubiegłym roku rywalizacja w silnym wietrze z niespotykanymi anomaliami pogodowymi (patrz link poniżej), a dwa lata temu jedna z największych imprez o zasięgu międzynarodowym (7 państw - link do filmu poniżej). Tegoroczna impreza również była wyzwaniem sportowym i organizacyjnym.  Lód był bardzo nierówny, co w połączeniu z porywistym wiatrem nie pozwoliło na rywalizację pierwszego dnia. Za to w niedzielę siła wiatru zmalała do 6-8 m/s i rozegrano 5 wyścigów.

Na starcie stanęło 29 zawodników. Najlepiej w tych trudnych warunkach poradził sobie Michał Burczyński  wyprzedzając Dariusza Kardasia i Roberta Graczyka.

 Przez cały weekend towarzyszyło nam piękne, intensywne i wręcz wiosenne słońce. Latające nad naszymi głowami klucze dzikich gęsi oznaczają tylko jedno - czas przygotować półki na bojerowy sprzęt, bo to już koniec sezonu w kraju. Za dwa tygodnie rozpoczyna się "Baikal Week" i kolejne bojerowe emocje. Na pewno ostatnie w tym sezonie.

Wyniki: icon Caligula Cup 2018 (221.47 kB)

Linki do zdjęć i filmów podeślijcie do mnie a ja dodam je do wspólnej galerii.

Caligula Cup 2017 zdjęcia.

Caligula Cup 2017 - anomalia pogodowe - film.

Caligula Cup 2016 - film.

Równolegle do Caligula Cup odbył się trening dla zawodników ICE OPTI.

 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień 1 na Caligula Cup to oczekiwanie na sprzyjające warunki wiatrowe i konsumpcja w porcie wspaniałych słodkości dostarczonych przez Cukiernię Graczyk, grochówki dostarczonej przez hotel Santa Monica oraz grillowanych wędlin od Mikołaja Mickiewicza.

Porywy wiatru osiągały do 15m/s i przy bardzo nierównym lodzie rywalizacja mogła być niebezpieczna dla zawodników i sprzętu.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------

REGATY POTWIERDZONE

DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW ICE OPTI ORAZ ICH OPIEKUNÓW NOCLEG ZE ŚNIADANIEM W HOTELU CALIGULA (OBECNIE APART HOTEL) GRATIS!!! DZWOŃCIE DO ORGANIZATORA ZAAWIZOWAĆ POBYT.

Na najbliższy weekend zapowiadają się ciekawe warunki lodowe. Ciepły wiatr topi śnieg i wyrównuje lód. Od czwartku wracają mrozy. I do tego dużo słońca w weekend. Jeśli prognoza się sprawdzi to będziemy mieli fantastyczne zakończenie sezonu.

Puchar Caliguli w kat. senior.

icon Caligula Cup 2018 zawiadomienie o regatach_ (195.12 kB)

ZGŁOSZENIE ON-LINE na www.dn.sailingnet.pl

Puchar Mikołajek odwołany.

Uwaga! Ze względu na duże zainteresowanie regatami ICO OPTI informujemy, że jeśli najmłodsi zawodnicy pojawią się w ten weekend na lodzie to organizator Caligula Cup postara się w miarę możliwości pomóc w organizacji profesjonalnego treningu. Na pewno będzie dużo ścigania.

 

RACE IS ON!

All sailors are welcome to race Caligula Cup. Probably the last sailing weekend in Poland. 

Warm weather beginning of the week and cold coming on Thursday will hopefully form great sheet of ice. We also expect plenty of wind. 

Racing will begin on Saturday @ 11.00.

Junior and Ice Opti sailors will compete in Mikolajki Cup

Both events will be sailed on lake Sniardwy. 

Landing: https://goo.gl/maps/DFr9DUyqmZp 

CaligulaCup 2018 Foto: Czesław Kalinowski