Za nami pierwsze regaty w tym sezonie, które z pewnością możemy zaliczyć do udanych, choć nie obyło się bez różnego rodzaju niedociągnięć to na pewno zdobyliśmy doświadczenie, które pozwoli na lepszą organizację kolejnych imprez zarówno dla organizatorów jak i samych zawodników.
Trwająca wciąż pandemia i związane z nią obostrzenia oraz zalecenia mają bezpośredni wpływ na sposób i organizację regat.

Przedstawmy więc krok po kroku co musi zrobić zawodnik planujący starty w regatach w obecnym sezonie:

1) odnowić licencję zawodnika oraz ubezpieczenie OC na stronie ebiuro.pya.org.pl, następnie pobrać oba dokumenty i przesłać do weryfikacji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   tę czynność wykonujemy tylko jeden raz, więc osoby, które startowały w Pucharze Floty Polskiej DN i dosłały te dokumenty nie będą musiały przesyłać ich ponownie.
  WAŻNE: W CELU UŁATWIENIA PRACY ZARZĄDU FLOTY PROSIMY O DOSŁANIE LICENCJI ORAZ UBEZPIECZENIA DO NAJBLIŻSZEGO CZWARTKU TJ. 28.01 WŁĄCZNIE

2) zgłoszenie do regat: logujemy się na swoje konto w SailingNet, osoby zgłaszające się po raz pierwszy w tym sezonie edytują swój profil wprowadzając aktualny numer licencji oraz ubezpieczenia.  Warto zalogować się na swoje konto już teraz i dokonać w nim zmian, jak życie pokazało ostatnio wiele osób nie pamiętało swojego hasła i musiało dokonać jego resetu, duża liczba użytkowników próbujących zalogować się w tym samym momencie została przez serwery SailingNetu uznana za ataki hakerskie i trudno było zmienić hasło.

3) zaświadczenie lekarskie zawodników poniżej 23 roku życia - wg obowiązującego rozporządzenia wszystkie zaświadczenia lekarskie, których ważność upłynęła po 7 marca 2020 roku zachowują ważność, nie dłużej jednak niż do upływu 180 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii. W związku z tym, że epidemia nie została odwołana to zaświadczenia, których termin ważności minął są nadal akceptowane, choć nic nie stoi na przeszkodzie aby takie badania odnowić, gdyż są one nadal przeprowadzane, a co więcej  PZŻ wymaga ich odnowienia przez zawodników należących do Kadry Narodowej. Tak więc zawodnicy przed 23 r.ż mają obowiązek niezwłocznego przesłania zaświadczeń lekarskich wraz z licencją i ubezpieczeniem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

4) wpisowe do regat - opłacamy przelewem na konto podane w zawiadomieniu o regatach, a potwierdzenie przesyłamy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5) w trakcie trwania regat na stronie SailingNet publikowane są wszelkiego rodzaju informacje dotyczące danej imprezy. Aby wejść na stronę regat należy wybrać kalendarz - SFPDN - aktualne regaty - pojawiają się ogólne informacje wraz z lokalizacją portu regat, po wybraniu "Strona regat" uzyskujemy dostęp do listy zgłoszonych osób oraz tablicy informacyjnej -wyniki, skład zespołu protestowego, licencja na przeprowadzenie regat, itp.  przykładowy wygląd http://2021.sailingnet.pl/pfpdn/

W najbliższy weekend zgodnie z Kalendarzem SFPDN mamy Mistrzostwa Polski Juniorów i Ice Opti, liczymy, że pogoda będzie nam sprzyjać i regaty odbędą się - przygotowania już ruszyły!
W tym samym terminie planujemy regaty dla Seniorów - czy będą to MP czy inna impreza? Obserwujemy prognozę i będziemy Was informować na bieżąco.

Pozdrawiam

Rafał P-254