POLACY MEDALISTAMI MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW !

 

W rozegranych w Szawlach na Litwie MISTRZOSTWACH ŚWIATA Juniorów DN i ICE OPTI Polacy zdobyli 4 medale ! W kategorii OPEN DN trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Konrad Żółtowski z MKŻ Mikołajki ! Młody zawodnik z Mazur powtórzył swój zeszłoroczny wynik wywalczony na Łotwie. Nasze dziewczęta nie miały sobie równych w kategorii kobiet : Sara Piasecka z Bazy Mrągowo wywalczyła złoto w klasie DN, natomiast w klasie ICE OPTI Wiktoria Gołębiewska z MOS IŁAWA zdobyła złoty medal, a Julia Szmit z MBSW Giżycko  medal srebrny. Awaria sprzętu pozbawiła medalu w klasie ICE OPTI open Filipa Graczyka z MOS Iława, który ostatecznie ukończył zawody na bardzo wysokim, 4 miejscu. W sumie do rywalizacji zgłoszono 79 zawodników z 7 państw.

Warto podkreślić, że nasi zawodnicy osiągnęli tak dobre wyniki pomimo wyjątkowo niesprzyjającej w tym roku pogody i możliwości odbycia tylko kilku  treningów na lodzie w Polsce przed wyjazdem na mistrzostwa. Tym większe słowa uznania należą się samym zawodnikom, trenerom i całemu zespołowi wsparcia. 

 

Po powrocie do Polski naszych młodych zawodników czekają jeszcze zaległe Mistrzostwa Polski Juniorów DN, które odbędą się 21 i 22 lutego " gdzieś" na Mazurach.

 

Stowarzyszenie Flota Polska DN