Informacja 6.

Niestety tym razem 1:0 dla pogody. Na Darginie ostało się jedynie 10-11 cm lodu, do tego pojawiły się dziury. W ten weekend nie rozegramy Mistrzostw Polski. Szkoda. Do końca się łudziłem, że się uda, ale niestety. Nasze mistrzostwa rozegramy przy pierwszej nadarzającej się okazji.

Zdjęcia z oględzin lodu. Dziękuję ekipie z Giżycka!!!

Informacja 5.

Po rozmowach z wszystkimi lodowymi skautami odrzucam Okartowo. W grze zostaje tylko Dargin.

W czwartek zostanie przeprowadzony kolejny pomiar oraz powtórzony w piątek do południa. 

Na pewno będziemy mieli trudności z wejściem na lód, dlatego komisja techniczna będzie musiała przygotować dechy/drabiny do zapewnienia komunikacji ląd/lód.

Prognozy wyglądają nieźle. Aż nie wierzę, że to się może udać.

Po tym porywie optymizmu proszę wszystkich o wyrozumiałość. Może się okazać, że w piątek przekażę informację: nie gramy. Póki co staram się dokonać wszelkich starań, aby co tylko dało się zrobić na rzecz rozegrania bezpiecznych zawodów, zostało wykonane.

 

Informacja 4.

Oto wieści z Okartowa, kliknij tutaj.

Tutaj zaś Dargin: "na tą chwile Dargin 15cm jezioro bez pęknięć i widocznych dziur tylko +8C to jest problem". Zdjęcia z jez. Dargin jako załączniki.

 

Informacja 3.

Na dzień dzisiejszy Siemianówka odpada. W czwartek ostateczne potwierdzenie, bo mają tym być jakieś przymrozki - może...

Zostają:
- Okartowo,
- Święcajty/Dargin

Czekam na raporty.

 

Informacja 2.

- Niegocin - odpadł,

Sprawdzamy:
- Śniardwy (w toku),
- Święcajty i Dargin (w toku),
- Siemianówka (w weekend 18 cm, teraz 10 st. i leje deszcz).

Nie wygląda to najlepiej.

 

Informacja 1.

Szanowne Bojerowe Koleżeństwo!


Pogoda płata nam solidnego figla i raptownie przychodzi wiosna. Terminy najważniejszych krajowych regat są zagrożone. Dlatego też jestem zmuszony wziąć w nawias ustalenia kalendarzowe i ustalić priorytet na Mistrzostwa Polski w kategoriach Senior, Junior oraz Ice-Optimist. Regaty te zostaną rozegrane w pierwszym nadarzającym się terminie.

Wychodzi na to, że takim pierwszym i póki co ostatnim jest najbliższy weekend - 6-7. lutego.

Na dzień dzisiejszy sprawdzane są następujące akweny: Niegocin, Śniardwy (zat. Okartowska), Święcajty/Dargin oraz zalew Siemianówka.

Już wiem, że Niegocin odpada.
W tej chwili sprawdzane są Śniardwy oraz Siemianówka.


Prognozy pokazują, że od czwartku nocami pojawią się przymrozki, które nieco poprawią sytuację lodową. Należy się jednak liczyć z faktem, że o ile oficjalne zawiadomienie o regatach pojawi się w czwartek, to ostateczne potwierdzenie nastąpi w piątek.

Trzymajmy kciuki za pogodę i za lód!