Mistrzostwa Ameryki Północnej zakończone. Tytuł mistrzowski wywalczył reprezentant gospodarzy Ron Sherry. W mistrzostwach rozgrywanych na jeziorze Wawasee w stanie Indiana wystartowało 93 zawodników z 10 państw.

Szósty wyścig (jako pierwszy wyścig drugiego dnia) istotnie zmienił kolejność na pozostałych miejscach na podium. Jarek Radzki skończył go dopiero na 11 pozycji i w konsekwencji spadł na 4 miejsce, za to Michał Burczyński finiszował na drugim miejscu i awansował o 2 pozycje na srebro. Tomek Zakrzewski utrzymał brąz. Robert Graczyk dzięki wygranemu wyścigowi zaparkował na pozycji 5, Jurek Sukow zakończył rywalizacje na 31 miejscu. Po szóstym wyścigu z powodu braku wiatru regaty zostały zakończone.

Mistrzostwa Ameryki Północnej 2019 - wyniki końcowe

To pierwszy taki wyjazd do USA od nastu lat, kiedy żeglowaliśmy w obydwu imprezach praktycznie komplet wyścigów przy bardzo dobrych warunkach lodowych i wietrznych. Organizatorzy podejmowali trafne decyzje, a pogoda współpracowała z nimi wyjątkowo dobrze. 

MAP 2019
MAP 2019
Ceremonia wręczenia nagród MAP 2019, Wawasee, IN
MAP 2019
MAP 2019
Polski team ze zwycięzcą MAP2019 (w żółtej czapce).
MAP 2019
MAP 2019
Steve Orlebeke (w środku) z Robertem i Tomkiem.
MAP 2019
MAP 2019
Nieoficjalne przekazanie trofeum za 3 miejsce.
MAP 2019
MAP 2019
Widok z pokoju hotelowego na akwen regat.
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Relacja 21.2

Dzisiaj przy słonecznej pogodzie, temperaturze w ciągu dnia przechodzącej w lekki plus, wietrze 6-8m/s i czystym lodzie rozegraliśmy komplet pięciu wyścigów. Najrównież żeglował Ron Sherry, który z dorobkiem 7 pkt. prowadzi mistrzostwa Ameryki Północnej. Z 5-punktową stratą na drugim jest Jarek Radzki, 2 pkt. za nim Tomek Zakrzewski, a 2 pkt. dalej Michał Burczyński. Miejsce siódme zajmuje Robert Graczyk, a Jurek Sukow przeszedł kwalifikacje jak burza, wylądował w grupie złotej i zajmuje 28 lokatę. Na jutro tochę mniej wiatru i w ciągu dnia na plusie. Zrobi się miękko. Do rozegrania 2 wyścigo i na pewno będzie ciekawie.

Wyniki po pięciu wyścigach.

Relacja 20.2

Zaraz po zakończeniu mistrzostw świata na Indian Lake przyszła fala ciepła i opadów, które zmusiły organizatorów do przeniesienia mistrzostw Ameryki Północnej na jezioro Wawasee w stanie Indiana. Wczoraj spakowaliśmy sprzęt i dzisiaj ruszyliśmy w 200km trasę.

 

Wieczorem zgłoszenie do regat i jutro o 9.00 odprawa sterników. Może okazać się, że będziemy żeglowali tylko w dwóch flotach. Prognoza jest świetna: dużo wiatru i słońce przez cały dzień.