Wniosek na Sejmik

Więcej
8 lata 4 dni temu #3039 przez P-341
Nowy post
Komandor pouczył mnie, żebym złożył formalny wniosek. Zakładam oddzielny wątek, bo w tym stworzonym do zgłaszania wniosków chyba nie ma możliwości odpowiedzi.

Temat już poruszałem na forum. Propozycja wydaje się oczywista, ale jeżeli będzie przegłosowana przez Sejmik, to nowy Zarząd będzie miał mocniejszą legitymację wystąpić z nią na forum europejskim.

A więc, składam wniosek o poddanie pod głosowanie Sejmiku następującą propozycję.


Opis problemu:
O wszelkich niedociągnięciach z płatnoscią za MŚ/ME zawodnicy dowiadują się dopiero podczas check in'u. Nie ma już wtedy czasu na wyjaśnienie, z której strony pojawiło się niedopatrzenie. Powstają nerwowe sytuacje, bo ktoś dowiaduje się, że jego pieniądze nie dotarły lub dotarły zbyt późno, a skarbnik IDNIYRA nie jest w stanie tego zweryfikować. W tym roku skarbnik ani nie był w stanie się zalogować na konto, ani nie posiadał wydruku historii przelewów. Nie uznał też wydrukowanego dowodu przelewu z mojego banku (dzięki PRC za możliwość wydruku). Alternatywa była prosta, płacisz late entry (360€!) albo wypad z zawodów. Nie każdy ma przy sobie tyle gotówki w Euro (Szwecja), propozycja przelew nie została zaakceptowana. Całe szczęście udało mi się zebrać brakującą kwotę po trochu od kilku osób (dzięki chłopaki). Marna satysfakcja, że w poniedziałek okazało się, że to po prostu pomyłka.

Propozycja rozwiązania:
- status płatności powinien pojawiać się na stronie przy nazwisku zawodnika (tak jak już teraz pojawia się status Insurance ID)
- każdy zawodnik miałby obowiązek samemu sprawdzić, czy jego płatność dotarła, czy była na czas, itp
- w razie problemu byłby czas na wyjaśnienie sprawy przed zawodami, wykonanie ew. dopłaty, itd
- myślę, że takie rozwiązanie nie generuje też dodatkowej pracy, skarbnik i tak musi weryfikować status wpłat, wystarczy go w jakikolwiek sposób udostępnić
- proponuję, żeby ta zasada była wpisana do zasad organizacji MŚ/ME, są one podobno zatwierdzane na spotkaniu komandorów flot
- rozmawiałem o tym z obecnym skarbnikiem IDNIYRA, powiedział że to dobry pomysł, natomiast po 10 latach planuje zrezygnować z funkcji i jest to bardziej propozycja do nowego skarbnika


Niestety nie będzie mnie na Sejmiku, ale mam nadzieję, że poprzecie tę propozycję. To może znacznie poprawić atmosferę wokół tematów finansowych naszych dużych imprez bojerowych.

Rafał
P341
Za tę wiadomość podziękowali: : WA_P_15

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Tomek Zakrzewski
Czas generowania strony: 0.106 s.