Puchar Polski SFPDN 2019

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #3764 przez Maciej, P 247
Marku,

Nie jestem już odpowiedzialny za ranking, ale z racji na fakt, że przez kilka lat byłem naszym flotowym liczydłem, to jestem źródłem informacji dla SailingNetu.

W sprawie, którą poruszyłeś na Sejmiku i w swojej wiadomości, już udzieliłem informacji i z czasem powinniśmy zobaczyć rezultaty. Jest tak, jak piszesz, tzn. juniorzy startujący w seniorskich imprezach mogą jedynie pojawić się jako seniorzy w seniorskim rankingu. Wynik z MMP lub seniorskich MŚ, ME nie może pojawić się w rankingu juniorów. Taką informację przekazałem SN.

Co do punktacji imprezy 0.5, to myślę, że odnosisz się tu do Pucharu Floty Polskiej DN. Tutaj nie ma błędu - a przynajmniej nie powinno być. W ostatnich latach w naszych flotowych Zasadach Organizacji Regat był przepis, który mówił, że jeżeli regaty są zaplanowane jako 1-dniowe, to dostają połowę przelicznika. Czyli dla regat centralnych normalnie 1.0, to dla jednodniowych centralnych 0.5. Ten przepis chronił przed organizacją regat 100-punktowych jednodniowych, czyli sobota 100, niedziela 100 i w weekend mamy 200 pkt.

Jednakże, widzę że przepis ten znikł z ZOR (sprawdźcie sami), a zatem reguła ta nie obowiązuje. Marku, masz rację. Piszę zaraz do SN email z prośbą o zmianę współczynnika dla PFPDN z 0.5 na 1.0.

Odpowiedzialnym za tworzenie ZOR na 2020 przypominam, że ten przepis miał sens.
Za tę wiadomość podziękowali: : P74

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu - 5 lata 1 miesiąc temu #3763 przez P-65
Nowy post
Czym jest PP lub tak zwany Ranking? Klasyfikuje żeglarzy i kluby w sezonie w poszczególnych kategoriach. Dla jednych jest prestiżem dla innych nie, jedni uważają że jest potrzebny inni nie, daje rozstawienie dla pierwszych dziesięciu zawodników na MP na linii startu w pierwszym wyścigu, pozostali się kwalifikują, ale skoro już jest i jest liczony i za co płacimy to powinien być prawidłowy i publikowany przez SailingNet. Już rok temu sygnalizowałem o dużych nieprawidłowościach i tak jest teraz. po pierwsze źle są nanoszone punkty dla zawodników, są liczone punkty z regat Seniorów do klasyfikacji Juniorów i odwrotnie, regaty o przeliczniku 1,0 z zatwierdzonego kalendarza są liczone jako 0,5 , wyłaniany Junior z klasyfikacji w regatach razem z seniorami nie ma liczonych punktów odpowiednio za pierwsze miejsce 100 pkt. tylko za miejsce w seniorach. Bardzo proszę odpowiedzialne osoby o dokonanie odpowiednich zmian u operatora, które nie krzywdziły by nikogo w klasyfikacji. Jeżeli uważamy liczenie Pucharu Polski za niepotrzebne to po prostu zlikwidujmy te klasyfikacje. Z góry przepraszam za moje dwa grosze w temacie.

www.profil.sailingnet.pl/ranking/klasyfikacja?s=34&k=3&kat=S

Name, P-65
Ostatnia5 lata 1 miesiąc temu edycja: P-65 od.
Za tę wiadomość podziękowali: : P74

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Tomek Zakrzewski
Czas generowania strony: 0.089 s.