jezioro Ewingi - Zalewo

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #1459 przez Marek Karbowski
Byłem dzisiaj w Zalewie z Ice-Opti, niestety późno, po ich lekcjach. Do 500 m od brzegu lód super, co jest dalej, niestety nie wiem. W hotelu są już pierwsi zawodnicy.
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękowali: : jacek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Jurek
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #1458 przez Jurek
Replied by Jurek on topic jezioro Ewingi - Zalewo
No właśnie: to przepisy, przyzwoitość (chociaż minimum) i władze SFPDN są dla Zawodników a nie odwrotnie. Skoro jest możliwość rozegrania imprezy w jak najlepszym miejscu to czemu po prostu tak nie zrobić? I tak wszyscy "siedzą na Internecie" i śledzą na bieżąco wszystkie newsy.
Pzdr
P345

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Stanisław Macur
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #1455 przez Stanisław Macur
Replied by Stanisław Macur on topic jezioro Ewingi - Zalewo
Koledzy,
proponowałbym trochę porządku i minimum przyzwoitości w organizacji regat.
mamy przewidziane terminy ( 48h ) obowiązki organizatora itd.
Wszystko jest przygotowane w Zalewie,potwierdzone również z władzami , TV
a nam powinno zależeć aby nowe , przyjazne miejsce na regaty - idealnie centralnie położone dla wszystkich bojerowców - dobrze zafunkcjonowało...!
jeśli ktoś chce jechać na Niegocin , Zegrze czy Mielno to proszę bardzo ( można tam nawet rozegrać Puchar prezesa czy o pietruszkę )
ale nie można z tego powodu 'spalić " poważnej imprezy !!!
Za tydzień jest planowana impreza w Mikołajkach , za dwa na Zalewie Wiślanym
a trenować / ścigać się można wszędzie.

Życzę udanego weekendu na lodzie.
Stasiu. P-111.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #1451 przez Maciej, P 247
Info w lengłydżu na idniyra.eu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #1444 przez jacek
Replied by jacek on topic jezioro Ewingi - Zalewo
webmasterze, a może by tak uaktualnić Komunikat 1 na stronie głównej SFPDN - a gdyby in English to już byłoby w sam raz :cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #1422 przez Marek Karbowski
Jak wiesz, buduję swoją "flotę". Mamy 2 Ice, a w Zalewie pożyczyłem kolejne 3. I chyba w ten weekend tam zostanę...Ale dalej zobaczymy, pewnie spotkamy się na lodzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #1421 przez P-65
Replied by P-65 on topic jezioro Ewingi - Zalewo
Marek nie ma sie co martwić , odzielna trasa dla OPTI :)

Name, P-65

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #1420 przez Marek Karbowski
Jak pisałem swój post...Duże prędkości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #1419 przez Maciej, P 247
Na forum pojawił się komunikat 1 dotyczący regat - polecam lekturę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #1418 przez Marek Karbowski
Zaczynam pracę z Ice-Opti, od dawna nie było mnie w bojerach. Pytanie: a nie można zrobić regat dla maluchów w Zalewie, a DNa na Zalewie? Pomogę jako wolontariusz. Z tego co się dowiedziałem Giżycka nie będzie, ja mam jednego oblatanego i 3 zielonych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #1416 przez P-65
Replied by P-65 on topic jezioro Ewingi - Zalewo
Moje zdanie , zdecydowanie Zalew Wislany ( cztery kategorie na lodzie, nikt nie oblatany z juniorów i opti poza P-112 :) , a i niektorzy seniorzy tez nie latali ;) ) to gwaracja bezpiecznego latania, wiatru szerokosci i dlugości trasy, cieplej no i mozna zrobić druga trase dla ICE-OPTI, lodu wystarczy 15cm spoko do soboty.

www.windfinder.com/forecast/kadyny

Name, P-65
Ostatnia10 lata 2 miesiąc temu edycja: P-65 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #1413 przez Maciej, P 247
Rozmawiałem dzisiaj z Jurkiem, P345. Na Zalewie jest od 10 cm lodu wzwyż, do jutra pewnie będzie ok. 12. Powierzchnia lodu - szklana. Jurek dzisiaj zamieści raport lodowy. Ja jutro jadę na trening, po wszystkim zdam relację z placu boju, a nawet postaram się coś przesłać z lodu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #1412 przez P-289
Replied by P-289 on topic jezioro Ewingi - Zalewo
Jezioro o Wymiarach :

Powierzchnia - 4,9 km²
Długość - 2,3 km
szerokość - 2,4 km.....

Dla większości całkowity początek sezonu, 2 komisje, 3 kategorie wiekowe, temperatura około -10 /- 15; 80 ślizgów + kibice....

Kto był na Lipnie, ten mnie zrozumie : nie będzie bezpiecznie :(

P-289

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #1411 przez P-155
Replied by P-155 on topic jezioro Ewingi - Zalewo
Z tegu co wczoraj napisal Robert P31 na Facebooku to taki lod jest tylko na polowie jeziorka a druga polowa jest chropowata. Jezeli tak jest to tym bardziej lepiej jechac nad Zalew. Pozwolę sobie zalączyc fotkę Roberta.


Łukasz Zakrzewski
MKŻ Mikołajki
Załączniki:
Ostatnia10 lata 2 miesiąc temu edycja: P-155 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Stanisław Macur
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #1408 przez Stanisław Macur
Replied by Stanisław Macur on topic jezioro Ewingi - Zalewo
Najnowsze zdjęcie lodu na Ewingach - czarne szkło.." Graczyk team "pod
żaglami...

Stasiu.P-111
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Stanisław Macur
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #1407 przez Stanisław Macur
Replied by Stanisław Macur on topic jezioro Ewingi - Zalewo
Na Ewingach jest już 14 cm czarnego lodu i bezpieczne warunki na dużą imprezę...
W zajeździe "Ostoja " zniżki na hasło " Bojery ". Pałacyk w Pozortach ma niestety przerwę urlopową ale będzie uruchomiony na planowane 22-23 .02
na Ewingach regaty MHA...
Ekomarina już czeka na bojerowców.
zawiadomienie o regatach wkrótce umieści Waldek Leśkiewicz.

Ciekawych lotów.
Stasiu P-111.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #1406 przez P-155
Replied by P-155 on topic jezioro Ewingi - Zalewo
Też jestem za Zalewem Wiślanym. Hektary lodu mówią same za siebie. Do tego stabilny wiatr 5-8m/s. Jak to się ma do jeziorka 2 na 2km a na nim 4 klasy i masa bojerów bo wszyscy są głodni latania.

do zobaczenia na zalewie.

Łukasz Zakrzewski
MKŻ Mikołajki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #1399 przez Maciej, P 247
A ja będę ciągnął nad Zalew Wiślany. Rozmawiałem właśnie z Jurkiem, P345. Osławiony ślad po barce przechodzi do przeszłości za sprawą temp. -10, a poza tym, ten ślad jest niegroźny dla bojerowców, bo wystarczy z portu lecieć "na prawo" i wtedy otwierają się hektarzyska lodu, aż po Krynicę Morską. Warunki lodowe sam sprawdzę w czwartek rano z bojerem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Stanisław Macur
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #1392 przez Stanisław Macur
Nowy post
Dzisiaj rano jest 9cm czarnego lodu na jeziorze Ewingi w Zalewie !!!
Można już się umawiać na trening a na najbliższy weekend planujemy regaty
Puchar Floty Polskiej i/ lub Mistrzostwa Okręgu Warmińsko-Mazurskiego we
wszystkich kategoriach !!!
Organizatorem będzie Waldek Leśkiewicz ( 504 022 364 ) i Flota Polska DN . Nowa ekomarina czeka na bojerowców a władze miasta z burmistrzem Markiem Żylińskim są bardzo pozytywnie nastawione do żeglarstwa lodowego.
Serdecznie zapraszam : Stasiu Macur P-111.
( niestety jestem na targach w Dusseldorfie i będę dopiero na następnej imprezie 1-2 .02 chyba w Mikołajkach ).

Poniżej szereg informacji o jez. Ewingi i Zalewie.
ZAPROSZENIE
Na Regaty Bojerowe Memoriał Henryka Aniołkiowskiego
Zalewo jezioro Ewingi 22-23.02.2014r


Zakończony sezon letni na jeziorach nie kończy żeglarskiej zabawy na akwenie Jeziora Ewingi. Już dziś możemy zaprosić miłośników żeglarstwa lodowego do skorzystania z doskonałych walorów tegoż jeziora, którego ukształtowanie i otwarta przestrzeń pozwalają na organizacje każdej imprezy bojerowej, jak również jest fantastycznym zapleczem treningowym do uprawiania tego typu sportów.
Zapraszamy na pierwsze regaty bojerowe – Memoriał Henryka Aniołkowskiego w terminie podstawowym 22 – 23 .02.2014 r w klasach Senior, Junior , Junior Młodszy – DN oraz Ice - Optimist
Z racji tego że jest to pierwszy kontakt żeglarzy lodowych na jeziorze Ewingi w gminie Zalewo podajemy kilka istotnych informacji i miejscu rozegrania regat.
Akwen: Jezioro Ewingi
Jezioro Ewingi położone jest w północnej części Pojezierza Iławskiego, w dorzeczu rzeki Iławki, w zlewni rzeki Drwęcy. Ewingi, to staropruska nazwa przepięknego akwenu, który połączony jest kanałem żeglownym o długości 2,4 km, zwanym Kanałem Dobrzyckim, z najdłuższym jeziorem w Polsce i znanym w całej Europie jeziorem Jeziorak (27 km). Połączenie obu tych jezior umożliwia żeglugę i komunikację wodną z Kanałem Ostródzko – Elbląskim – najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce (84,2 km). Powierzchnia akwenu Ewingi wynosi 525,32 ha, kryjąc w sobie niesamowite walory przyrodnicze, żeglarskie i turystyczne. W pełni odkryta część brzegowa stwarza doskonałe warunki współzawodnictwa na wodzie.
Powierzchnia - 4,9 km²
Długość - 2,3 km
szerokość - 2,4 km
Głębokość średnia - 2 m
Głębokość średnia - 3 m
Objętość - 9,8 km³

Historia wtulonego do Jeziora Ewingi miasta Zalewo sięga początków XIV wieku. Miasto stanowiło ważny ośrodek handlowy, a jego usytuowanie w pobliżu ważnych szlaków komunikacyjnych, lądowych i wodnych pomiędzy Malborkiem, Dzierzgoniem, a Morągiem przyczyniło się do szybkiego rozwoju gospodarczego. Ponad 50 % powierzchni gminy stanowią tereny zakwalifikowane do I kategorii terenów rekreacyjnych. Jeziora i lasy pozwalają na uprawianie turystyki wodnej, pieszej, żeglarstwa i kajakarstwa. Niezwykły, zdrowy klimat tych okolic pozwala z pewnością na zapewnienie zdrowego i aktywnego wypoczynku nawet najbardziej wymagającemu turyście. Pełna informacja o krainie północnego Jezioraka i Jeziora Ewingi na stronie www.zalewo.pl
Bazą regat będzie oddana w kwietniu 2013r. nowa ekologiczna mini przystań żeglarska ,wraz całą infrastrukturą sanitarno techniczną. Eko-marina znajduje się w Zalewie przy ul. Kolejowej nr. 10 w dogodnym układzie komunikacyjnym drogi wojewódzkiej nr 519 kierunek od strony autostrady E 7 w miejscowości Małdyty kierunek na Dzierzgoń
Mapa dojazdu do Zalewa i w Zalewie






Osobą kontaktową w celu uzyskania informacji jak i pomocy załatwieniu wszelakich spraw związanych z pobytem i udziałem uczestników regat będzie . Stanisław Kasprzak tel. 601 645 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. stronie www.zalewo.pl i www.ekomarinazalewo.pl będzie utworzona zakładka na której będą umieszczane informacje dla uczestników regat.
Jezioro Ewingi – żeglarskie latem i zimą.
Zapraszamy do Zalewa.

/-/Stanisław Kasprzak





Informacja o noclegach: region turystyczny miasta i gminy Zalewa opiera się głównie o bazę noclegową prowadzoną w formie Gospodarstw Agroturystycznych rozlokowanych wokół jeziora Ewingi jest to jednak oferta głównie na okres sezonu letniego. Dla uczestników Regat Bojerowych proponujemy dokonywać rezerwacji w niżej wymienionych obiektach całorocznych.
Pałac w Pozortach 14-230 Zalewo Pozorty 4 tel. 602 220 409 www.pozorty.eu
Agroturystyka „Ostoja” Przezmark 86, tel. 608 678 225 www.ostoja-przezmark.pl
Letnisko Chmielówka14-230 Zalewo,Nowe Chmielówkowo, tel. 691 514.657 www.chmielowka.pl
Zajazd „Pod Kłobukiem”, 14-330Małdyty Zamkowa 11 www.klobuk.pl tel. 89 7586125

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Tomek Zakrzewski
Czas generowania strony: 0.324 s.