Międzynarodowe Mistrzostwa Polski - lokalizacja

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #2372 przez Maciej, P 247
Nie wożę na bojery piły łańcuchowej! I zwyczaju tego nie zmienię ;) To kwestia zasad.


A teraz na poważnie.
Bez cięcia wiem i wie to też każdy mający pojęcie o lodzie, że rodzimego lodu jest 5-6-7 może 8 cm, reszta to - i z całą pewnością - w większości śniegolód. Ratuje nas mróz! Gdyby to była pora odwilżowa, nie byłoby rozmowy, poszukiwania... ani regat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #2371 przez dziadek
Witam
Wyrażam pełne uznanie za zadanie sobie trudu i kosztów, ażeby dla nas znaleść odpowiedni akwen na MP.

Niemniej dobrze by było ażeby, tak jak Jurek Nowakowski wyciąć płat lodu, i zobaczyć jego przekrój !!!
Móc zobaczyć ile jest krystaliczego lodu, a ile "śniegolodu"

Dziadek :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #2370 przez Maciej, P 247
No dobra, a teraz zwycięska lokalizacja: zatoka Okartowska.

Zacznę od kuriozalnego zdjęcia pokazującego jedno ze zmierzonych miejsc. I nie było to przy brzegu, ale ok. 1,5 km od brzegu.

I bądź tu mądry... i gdzie był ten mróz, ja się pytam?

Ale w innych miejscach nie jest tak różowo. Są różne grubości: 14, 16, 12, ale nigdzie nie zmierzyłem poniżej 11 cm z wyjątkiem dziury, o której pisałem w pierwszym poście.

Śniegu nie ma dużo, czasem coś się zdarzy. Kiedy chodziłem, to brakowało mi kolców, bo - jak to na lodzie - ślisko było.


Jutro sprawdzam bojerem cała Okartowską. Dołączy do mnie Marek P67 oraz niezmordowany Władek CZ112.

Tutaj link do całego albumu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #2369 przez dziadek
Witam
Wyrażam pełne uznanie na trud i koszty zadane sobie, ażeby dla nas znaleść odpowiedni akwen na MP.
Brawo.!!!
Niemniej proszę o wycięcie plastra lodu, tak jak to zrobił Jurek Nowakowski, ażeby móc zobaczyć przekrój tegoż "lodu" !!
Ile jest krystalicznego lodu i ile "śniegolodu"

Dziękuję

Dziadek :unsure:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu #2368 przez Maciej, P 247
Teraz czas na prezentację "sceny odrzuconych", czyli Niegocin. Tutaj lód najładniejszy, ale co zrobić, skoro dziurawy i cieniutki - poniżej 7 cm. Zdjęcia prezentuję, żeby narobić smaka i zmotywować do trzymania kciuków za mróz. Jeśli domrozi, to będziemy mieli super akwen na następny weekend.

Na tym zdjęciu widać granicę starego (12 cm) i nowego (poniżej 7 cm) lodu.


Tutaj mamy pomiar ze starej, zagipsowanej części.


Tutaj zaś nowy lód. Serce mi pękało, jak przebijałem piką jednym strzałem. No cóż... next time!




Oto link do całego albumu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #2367 przez Maciej, P 247
Tutaj prezentuję "akwen B". czyli zatokę Ługańską, na Śniardwach. Akwen jest w pełni bezpieczny, żadnych dziur, lodu "po kokardę", bo na większości jego powierzchni ok. 2/3 14-16 cm, a na ok. 1/3 11-12 cm. Z panem Jurkiem wyszliśmy 2.5 km wgłąb akwenu, a na horyzoncie nie było widać niczego niepokojącego. Lodu są hektary!

Niestety jest pokryty gipsem - da się jeździć, jest równo, ale trzyma. Chyba, że słońce zliże.





Oto link do albumu z wszystkimi zdjęciami z tej lokalizacji.

Współrzędne "portu" nad zat. Ługańską: 53°47'47.2"N 21°38'55.9"E
Ostatnia9 lata 2 miesiąc temu edycja: Maciej, P 247 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #2366 przez Maciej, P 247
Nowy post
Dzisiaj objeździłem nasze mazurskie najfajniejsze jeziora.
Na razie tylko tekst - zdjęcia potem.
Najlepsze warunki panują na Śniardwach na Zatoce Okartowskiej.
80% śniegolodu, 20% szadzi, gipsu, śniegu, różnych nierówności. Przy samym porcie, bazie MSR lód wygląda paskudnie, ale to tylko przy brzegu.

Grubość lodu: różnie, średnia wypadnie 12-16 cm, w dwóch miejscach miałem 18 cm, a raz 20 cm. Przy dziurze, o której piszę poniżej lód ma 10 cm.

Na środku jest jedna dziura: wymiary to ok. 3-5 x 10 m. Dłuższa niż szersza, da się oznaczyć.




Jutro rano takluję w Okartowie ślizg i sprawdzę akwen bojerem.

Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć - zapraszam.

Więcej zdjęć później.

Akwen rezerwowy to - Śniardwy, Zat. Ługańska (80% zagipsowanego śniegu, da się jeździć na łyżwach!, 20% czystego śniegolodu).

Oficjalna informacja dot. regat - jutro. To jest tylko relacja z poszukiwań lodu.

Konkluzja jest następująca: MAMY LÓD! I JEST GO DUŻO!
Ostatnia9 lata 2 miesiąc temu edycja: Maciej, P 247 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Tomek Zakrzewski
Czas generowania strony: 0.104 s.